Партнерство Prada x Adidas повернулося і стало краще, ніж будь-коли.

Минулого місяця ми бачили відновлення масштабного співробітництва між розкішним модним лейблом Prada і виробником спортивного одягу Adidas. Це не перший раз, коли дует об'єднує зусилля. Раніше вони створили пару суперзірок з відповідною сумкою для боулінгу.

Ця колаборація нагадує модель Dior x Jordan 1, яку ми бачили недавно, не тільки тому, що ми бачимо, як бренд розкішної моди набуває культовий силует. І Dior, і колекція Prada зазнали критики з-за недоступною ціни. Обидві колекції спочатку припускали, що вони будуть продаватися безпосередньо серед знаменитостей, які могли собі їх дозволити, а не серед звичайних споживачів, відповідальних за популярність Air Jordan 1 і Adidas Superstar відповідно.

Незважаючи на первісну критику, Dior x Jordan 1 згодом були розпродані. Сьогодні вони можуть виручити понад 7000 фунтів стерлінгів на вторинному ринку.

Чи може підприємство Prada x Adidas вимагати аналогічну вартість при перепродажі після випуску на цьому тижні?

Ми розглянемо раптовий бум розкоші і колаборацій вуличної моди, історію партнерства Prada x Adidas і то, чому це не просто дорога пара роздрібних Superstars з наклеєним на них логотипом Prada.

Supreme x Louis Vuitton

Між розкішної модою і вуличним одягом завжди була зв'язок. Ми ніколи не бачили, щоб люксові бренди сповідували вуличну одяг або культуру кросівок. Компанія Supreme була всесвітньо відома тим, що створювала піратські версії своєї продукції з використанням таких великих брендів, як Gucci і естетика Louis Vuitton.

Футболки з логотипом Gucci і Burberry - одні з найрідкісніших брендів, які можна знайти. Здебільшого Gucci і Burberry мало говорили про те, що Supreme викрадає їх стиль. Однак у 2000 році Louis Vuitton відреагував інакше. Supreme представив лінійку дощок, футболок і кепок з сумнозвісним візерунком у вигляді монограми LV. Французький лейбл не оцінили це і послав бренду прогресивних ковзанів «Припинити і утриматися». Supreme наказано спалити всі продукти з випуску. Цей бутлег-коллаб - безумовно історичний момент. Можливо, вперше ці люксові бренди звернули увагу на силу вуличної моди в моді.

Сімнадцять років тому Supreme офіційно випустив колаборації з Louis Vuitton. Відносини замкнулися, і бренди вуличного одягу, нарешті, стали серйозно ставитися до спільних зусиль з цими розкішними брендами. Louis Vuitton побачив можливість вийти на сцену, співпрацюючи з Supreme. Вони більше не могли ігнорувати черзі, що стали нормою за межами всіх магазинів Supreme по всьому світу в четвер.

Off-White x Nike / бренд Jordan

Приблизно в той же час, коли LV об'єднала свої зусилля з Supreme, ми стали помічати, що колаборації Вірджіла Абло Off-White з Nike стали поширюватися. 2017 рік став переломним для такого роду спільних зусиль. Колаборація з кросівками була новою ідеєю, але те, що Вірджіл запропонував за столом з Off-White, було іншим. Він покопався в архівах Nike і переосмислив популярні силуети багатьох років. Розбираючи їх і відтворюючи нестандартну взуття, яка підходить до того, що він робить зі своїми кросівками Off-White.

Співпраця Абло і Nike з роками набирало обертів. Кожен раз, коли він упускає взуття, це одні з найбільш очікуваних релізів року. На щастя для всіх нас, Абло залишив ціни на низькому рівні і дотримувався цін Nike і Jordan. Те, за що критикували інші люксові бренди, об'єднавши зусилля з нашими улюбленими брендами кросівок і вуличного одягу.

Fendi x Fila

Можливо, менш відома колаборація в області спортивного одягу класу люкс x - це Fendi x Fila, який ми побачили в 2019 році. Як ви думаєте, чи змогла б Fendi здійснити стрибок з Fila, не побачивши успіху LV x Supreme або Off-White x Nike? Можливо немає. Але ідея виникла більш органічно, ніж просто свідчення успіху інших.

Шотландський художник Хей Рейлі використовує свій Instagram для створення модних мешап, які ви не бачите кожен день. Прокрутіть Instagram Ей Рейлі. Ви знайдете Барака Обаму в спортивному Тайлер, волосся з леопардовим принтом The Creators. Або фотографії папараці Джастіна Бейбер перетворилися в рекламні кампанії Balenciaga.

Що ж, Рейлі також створив сумку Fendi із зображенням культової Fila F, яка є синонімом бренду. Креативний директор Fendi Сільвія Вентурини Фенди звернула на це увагу, а решта - історія співпраці.

Бренд Dior x Jordan

Якщо ви обговорюєте колаборації Lux x Streetwear, ви повинні згадати легендарне партнерство Dior x Jordan. Випущений раніше в цьому році, англійський модельєр Кім Джонс знову продемонстрував свою пристрасть до вуличному одязі. Джонс був в Louis Vuitton, коли вони об'єднали свої зусилля з Supreme. Його любов до індустрії вуличного одягу завжди була очевидна.

Кросівки зазнали критики за те, що деякі назвали ледачим дизайном, а також за те, що RRP обчислювалася тисячами. Але кросівки, на мій погляд, ідеально вписуються в те, що ви очікуєте від модної розкішному взутті. Наприклад, знаковий логотип Dior з монограмою, розташований по всьому логотипу так само, як і знакова галочка. Розкішна шкіра і кобрендинг використовуються у всьому дизайні. Самий культовий силует Джордана на світлі. Ці кросівки - саме те, що ми повинні очікувати від першого співпраці Джорданс з розкішним лейблом.

На жаль, через високу вартість взуття була недоступна для звичайних колекціонерів. У поєднанні з тим фактом, що було випущено менше 10 000 виробів обох стилів, було практично неможливо нікому, не пов'язаного з брендами, створити пару. Але вся ідея цієї співпраці полягала в тому, щоб бути протилежним звичайному. Воістину розкішний підхід до класики, який зламав кордону спільних зусиль.

Prada x Adidas Superstar 

Партнерство Prada x Adidas стало популярним в 2019 році. Prada привнесла свій чудовий дизайн і матеріали в один з основних продуктів Adidas. Найпершою колаборацією було святкування 50-річчя Superstars, створення потрійної білої Superstar з відповідною сумкою для боулінгу. Єдина комбінація, яка потрібна була для всіх в боулінгу. Всього в бутиках обох брендів було всього 700 примірників.

Сумка для боулінгу Prada була ключовим елементом в історії бренду, точно так же, як і суперзірка Adidas досі. Набір обмеженим тиражем віддавав належне позачасовим силуетах брендів і, звичайно ж, був миттєво розпроданий. Основна увага в товарах приділялася мінімалістському дизайну, завдяки якому протягом багатьох років бренди домагалися стрімкого успіху. Обидві моделі були повністю одягнені в біле, а культові логотипи відмінно контрастували з чорним. Високоякісні матеріали і високу майстерність виправдовують таку ціну.

Реліз цього року

Що ж, після року відчуття, що ви пропустили, Prada знову об'єднала зусилля з німецькими гігантами спортивного одягу. Ми знову бачимо, як Prada і Adidas відправляють Superstar в Італію, щоб він був зроблений з кращих італійських матеріалів, які можна купити за гроші. На цей раз кросівки представлені в двох класичних кольорах: потрійному чорному і сумнозвісному білому і чорному, а також в сріблястому хромованому виконанні. Як заявляє Prada, взуття являє собою переосмислення класики, що поєднує інновації і ремісниче майстерність. На щастя для тих, хто пропустив перший випуск, вони будуть трохи менше ексклюзивними, і ви зможете отримати пару, якщо будете досить старатися.

Ця співпраця об'єднує традиції спортивного одягу і знайомить з досвідом обробки шкіри, накопиченим Prada за довгі роки. Поєднання розкоші високого класу та спортивного одягу з високими експлуатаційними характеристиками - ось що робить цю колаборації кросівок особливою.

Ці кросівки підійдуть не всім, і при цьому вони не намагаються привернути увагу мас. Як припускає гаряча фраза «Зроблено в Італії» під логотипом Prada, це не ваша звичайна суперзірка. Якісні кросівки, зроблені з кращих матеріалів, відомих людині. Майстерність, втілене в Prada x Adidas Superstar, заслуговує вдячності, а не критики.