Взуття має дві подушки Zoom Air у передній частині стопи та підтримуючу пластину TPU, яка проходить через підошву. Обидва технічні елементи розміщені в м’якій піні і допомагають створювати нові відчуття і відчуття хотьби під ногами. Силует, позиція, вибір матеріалів та деталізація відзначають неповажний підхід Nike до дизайну виступів, орієнтуючись на прогресивні рішення для всіх спортсменів.

"Ми взяли оригінальний прототип, відсканували його, а потім перепроектували для повсякденного носіння", - говорить Лі Гібсон, керівник відділу дизайну Nike. "Наприклад, пластинка TPU забезпечує деяку модуляцію вуглецевої пластини Alphafly, але не дає такого агресивного відчуття коливання".

Естетично, основною метою Air Zoom Type наблизитись якомога ближче до оригінального, власноруч виготовленого прототипу, створеного в Бівертоні, штат Орегон. Цей підхід розвиває концепт-марку Nike N. 354. Хоча більша частина випуску під експериментальним банером переробляє прототипи Департаменту архівів Nike, Air Zoom Type походить від роботи в реальному часі з дослідженням нового продукту з високими експлуатаційними харакстеристиками. Паралельний шлях створює візуальну безперервність між взуттям і тісно пов’язаним Nike Zoom Alphafly Next.

"Замість того, щоб просто перепакувати естетику, я відчував, що справжнім є створення істинного зв'язку з інноваційною історією", - говорить Гібсон. "Ми досягаємо цього, розробляючи початкову концепцію та ідею, в кінцевому підсумку пропонуючи справді сиру, інтуїтивну версію бігуна".

Деталі взуття також відображають творчий процес у готовому виробі. Рука дизайнера очевидна - це видно в таких елементах, як обробка логотипу N.354 та явна строчка зшивання. А дихаючий язичок з легким дотиком ДНК – данина поваги ще одній новаторському біговому взутті Nike Lunar Racer.