Давно в минулому залишилися часи, коли спортивне взуття використовували виключно для спорту. Сьогодні пара кросівок чи кедів — must have мало не для кожної людини.

Дівчата легко комбінують спортивне взуття із сукнями, а чоловіки гармонійно поєднують із брюками.

Любов до кросівок зрозуміла. Важко знайти більш комфортне, стильне та зручне взуття. Тому спортивні улюбленці все частіше стають звичайними для багатьох людей. Однак, незважаючи на те, що використовують кроси для тренувань або для виходу у світ, перед кожним щасливим володарем пари постає питання, як її доглядати.

Наші консультанти поділяться порадами про те, як прати спортивне взуття і як доглядати за шкіряним, замшевим або тканинним:

 

Як прати спортивне взуття у пральній машині

Почнемо з того, що виробники спортивного взуття не рекомендують часто прати у пральній машинці. Хоча такий спосіб вважається найефективнішим.

Проте існує ризик, що згодом взуття втратить форму. Тому краще вдаватися до машинного прання без фанатизму.

Якщо вибираєте цей спосіб, пам'ятайте, як прати спортивне взуття в машині правильно:

  • Бажано зняти шнурки та устілки. Так ви уникнете розтягнення або пошкодження цих деталей. Шнурки краще прати окремо і тому, що вони заплутуються в барабані машини. Устілки прати теж намагайтеся вручну, щоб не втратили форму і не стали непридатними.
  • Зніміть пил та бруд із поверхні. Перед пранням почистіть щіткою кросівки та позбавтеся поверхневого бруду. Залиште лише ті забруднення, які не можна повністю видалити. Так прання буде максимально легким.
  • Прати краще в сумці. Щоб захистити взуття, помістіть його у спеціальний мішок для прання делікатних речей.
  • Якщо у вашої машинки немає спеціальної програми, питання, на якому режимі прати спортивне взуття вирішується так: мінімум часу і без віджиму. Чим менше кросівки знаходяться в машині, тим менше будуть зазнавати ударів і впливу води.
  • Виберіть правильний температурний режим. Щодо того, за якої температури прати спортивне взуття, рекомендуємо помірне — до 40 градусів.
  • Додайте засіб для виведення плям. Під час занять спортом ноги рясно виділяють піт, який є сприятливим середовищем для бактерій. Тому вибирайте дезінфікуючі засоби, які, крім видалення стійких плям, допоможуть надійно почистити виріб.
  • Добре просушити. Рекомендується сушити на свіжому повітрі та дочекатися, щоб взуття висохло повністю.

На завершення обробіть кросівки дезінфікуючим засобом, щоб видалити бактерії та неприємні запахи. Перед заміною устілки також обприскуйте внутрішню частину взуття.

Дотримуючись простих рекомендацій та періодично очищаючи кросівки, ви надовго збережете улюблену пару у гарній формі.

Як прати кросівки вручну

Якщо протипоказане машинне прання, можна вдатися до ручного. Перед початком покладіть у взуття формоутримувачі або наповніть іншими підручними речами, щоб зберегти форму при чищенні.

Як почистити взуття вручну.

  • Візьміть щітку

Спочатку видаліть бруд із підошви, міжпідошви та з поверхні. Для цього використовуйте м'яку суху щітку для взуття. Якщо немає такої, візьміть зубну.

  • Приготуйте м'який розчин, що очищає

Щоб приготувати таку суміш, змішайте теплу воду з невеликою кількістю прального порошку. Підійде і засіб для миття посуду. Якщо взуття біле, приготуйте пасту, яка ефективно чистить світлі кросівки: перемішайте харчову соду та воду у рівних пропорціях

  • Шнурки стирайте вручну

Шнурки зніміть і обробіть м'яким розчином, що очищає. Потріть руками, промийте, потім протріть м'якою серветкою або тканиною.

  • Вимийте підошви

Очистіть дуже ретельно підошву та міжпідошву за допомогою розчину та м'якої щітки або ганчірки. Висушіть м'якою серветкою або шматочком тканини. Зніміть устілки та промийте розчином. Дайте їм висохнути.

  • Промийте та промокніть поверхню

Візьміть щадний розчин та м'яку щітку. Очищайте повільно, акуратно і намагайтеся не терти поверхню надто сильно. Коли завершите, промокніть верх кросівок сухим рушником із мікрофібри або шматком м'якої тканини.

За необхідності повторіть ті самі дії. Не тріть до повного висихання, щоб не пошкодити матеріал верху.

  • Просушіть на повітрі

Дайте взуттю повністю висохнути, перш ніж одягати. Рекомендують сушити на повітрі або за помірної кімнатної температури. Для цього потрібно не менше 8 годин.

Ручне прання вважається більш щадним і дозволяє почистити навіть важкодоступні місця. Дотримуючись простих порад, можна безпечно та ефективно випрати улюблені кросівки вручну.