Women's shoes

Затьмарити радість від покупки нової пари під силу лише мозолям. Ці болючі, рідкі виступи заважають почуватися комфортно.

Замість того, щоб впевнено йти вулицею в обновці, доводиться відчувати біль при кожному кроці. І неприємність така може виникнути у випадку з будь-яким взуттям, літні босоніжки, туфлі, демісезонні черевики, або навіть зимові чоботи. Іноді натирання з'являється при носінні старої пари, з якою нещодавно не було подібних проблем. Знайомо? Якщо так, тоді наступна інформація підкаже, що робити, якщо натирає взуття та як взагалі уникнути такої неприємності.

Чому виникають мозолі на ногах

Причини такого явища різноманітні. Це можуть бути анатомічні особливості організму та стопи в цілому.

Наприклад, у теплу пору року відзначається посилене потовиділення, яке є важливим інструментом для охолодження тіла. Людина п'є багато рідини, при цьому всі органи, у тому числі шкіра, серце та нирки, активно працюють, щоб перекачати по тілу стільки води та випарувати її. Іноді через надмірне навантаження вони не на 100% справляються зі своїм завданням, через що виникають набряки, що є скупченням рідини в м'яких тканинах. Вони, крім інших причин, можуть призвести до натирання.
Також натирає взуття часто через:

  • Невідповідного розміру - набуваючи тонкого, тісного або занадто вільного взуття, ви ризикуєте зіткнутися з мозолями і виразками, що повільно гояться. Буває так, що люди похилого віку, стопи яких з віком збільшуються, розширюються, продовжують купувати той же розмір, страждаючи в результаті не тільки від мозолів, а й від болів у голові, спині. Взагалі таких наслідків піддаються багато хто при неправильному виборі розміру взуття.
  • Грубого матеріалу, з якого пошита пара – у світі відзначаються тенденції до переходу виробництво перероблених матеріалів. І взуттєва промисловість у цьому сенсі лідирує. Багато виробників кросівок, черевиків, туфель та інших виробів віддають при пошитті перевагу саме продуктам переробки. Це сприяє здешевленню виробництва, скорочення шкоди від роботи промислових підприємств, але водночас часто негативно відбивається на якості матеріалу. Щоб з'явився мозоль, достатньо, щоб маленька деталь взуття, наприклад, задник був твердим.
  • Невідповідна модель – навіть якщо вибрати правильний розмір, незручна колодка зробить своє і призведе до натирання. А все тому, що взуття має ідеально сидіти на нозі, не викликаючи дискомфортних відчуттів.

Але чому натирає взуття ношене? Справа в тому, що при тривалому зберіганні улюбленої пари задник висихає, змінює форму. Це призводить до дискомфорту під час ходьби з подальшим утворенням мозолів.

Women's shoes

Що зробити для вирішення проблеми

Якщо ви купили пару нових модних шкіряних кросівок, туфель або черевиків, які ідеально сіли по нозі і точно відповідають вашому розміру, забувати про ризик появи натирань не варто. Проблема може дати себе знати через кілька годин прогулянки. У зв'язку з цим рекомендується діяти на випередження і пом'якшити задник спеціальним засобом або вазеліном (змастіть невеликою кількістю і залиште висихати). І нагадуємо, що будь-яке нове взуття потрібно спочатку випробувати в домашніх умовах протягом кількох годин, і лише потім уже вирушати у ньому у справах чи на урочистість.

Натирає пальці

Пропонуємо лайфхак, якщо натирає взуття в районі носка - силіконові роздільники, що виключають можливість тертя пальців один за одним. Ще цей пристрій можна застосовувати для захисту мізинців або великих пальців стопи.

Натирає з боків або знизу

Зазвичай так трапляється, якщо розмір взуття обмаль або колодка занадто тісна. У такому разі рекомендується спробувати розтягнути пару. Метод вибирайте залежно від матеріалу взуття. До універсальних способів (підходять для розтягування взуття зі штучних матеріалів та шкіри) відносять:

  • Розпірні колодки – можна зустріти у спеціалізованих механізмах, або замовити в інтернеті. Вони дбайливо впораються зі своїм завданням.
  • Вовняні шкарпетки - надягніть їх, походьте в проблемному взутті кілька годин. Процедуру варто повторити 2-3 рази.

Також можна скористатися гелевими подушечками для різних ділянок стопи, у тому числі й області підошви. Уникнути натираючи при надто великому розмірі демісезонного та зимового взуття допоможе придбання додаткової устілки (стопа не зісковзуватиме вниз і упиратиметься пальцями в шкарпетку виробу).

Натирає літнє взуття

Вирішити проблему в такому випадку можна, купивши спеціальні самоклеючі силіконові смужки. Вони непомітні під ремінцями, тому не псують зовнішній вигляд елегантних моделей, водночас досить ефективно захищають шкіру від натирання. Якщо дискомфорт виникає трохи вище п'яти, тоді варто наклеїти силіконову накладку на задник.

Натирає взуття позаду: що робити

Якщо проблема виникла через жорсткий задник, тоді для його обробки рекомендується віддати перевагу аптечному гліцерину, жирному дитячому крему, гігієнічній помаді, шматочку мила або воскової свічки. Але будьте готові до того, що даному методу доведеться повертатись кілька разів, перш ніж стане відчутним необхідний ефект.

Часті питання

Є профілактика натирання взуття?

Уникнути подібної проблеми можна на етапі покупки. Звертайте увагу, щоб модель мала еластичні шви, а шкіра чи текстиль були м'якими. Також уникайте придбання тісного або надто вільного взуття.

Що робити, якщо взуття вже натерло ноги?

Мокрі мозолі не слід проколювати, щоб уникнути ризику занесення інфекції. Краще віддати перевагу дворазовій обробці хлоргексидином або перекисом водню, а потім накрити бактерицидним пластиром (на ніч його потрібно знімати). Поки мозолі не загояться, рекомендується відмовитися від носіння взуття, яке спровокувало їхню появу.

Чи можна використовувати спирт, щоб розтягнути взуття?

Це досить ефективний засіб, але при його використанні слід пам'ятати про ризик пересушування шкіри та замші.