Коли ми бачимо його, ми одразу знаємо, що це за бренд, у цьому сила Nike Swoosh! Від Blue Ribbon Sports до культового гіганта спортивного одягу, якого ми знаємо і любимо сьогодні, компанія Nike пройшла довгий шлях. Але у світі маркетингу ви запам'ятовуєтеся так само, як і ваш логотип. І ми, безумовно, пам'ятаємо компанію з Орегону та її логотип. Тож як він еволюціонував протягом багатьох років і яка його історія? Давайте дізнаємось разом!

З чого все почалося?

Знаменитий логотип Nike разом зі слоганом "Just Do It" з часом зазнав низки змін. Зрештою, він став культовим логотипом, який ми бачимо і любимо сьогодні. Заставка Nike, яку ми бачимо сьогодні, не є початковою заставкою, з якої бренд починав свою діяльність. Чорт забирай, вся назва компанії не є початковою назвою, яку використовував бренд. Компанія починалася як "Blue Ribbon Sports" Філа Найта та його тренера Білла Бауермана! Але згодом назва стала Nike, про що ми розповімо трохи пізніше! Починаючи з 1970-х років, графічний дизайнер Керолін Девідсон створила перші макети логотипу. Однак вони не отримали схвалення від Філа Найта, засновника Nike та професора бухгалтерського обліку того часу. Його фактичними словами були: "Ну, я не люблю його, але, можливо, він мені сподобається".

Логотип Nike swoosh зазнав низки змін шрифту: від курсивного шрифту із зарубками до Futura Bold. Логотип навіть на короткий час був поміщений у червоний квадрат. Після цього, приблизно в середині 80-х, з'явився слоган Nike "Just Do It" ("Просто зроби це"). Досить мотивуючий, чи не так? Так, це були останні слова вбивці зі штату Юта Гері Гілмора, коли йому загрожувала страта. Але незабаром слоган став відомим завдяки Nike. Компанія зростала і підписала контракти з багатьма суперзірками, головною з яких був Майкл Джордан! У 1995 році Nike swoosh став остаточною версією, яку ми всі знаємо сьогодні. А кросівки Nike та Jordans стали чудовим активом для світових реселерів кросівок!

Значення Nike Swoosh

І бренд, і логотип пропонують складні речі з мінімалістичним виглядом! Кросівки Nike запозичують форму крил грецької богині Перемоги. І вгадайте, як її звуть? Найк! Слово swoosh також символізує звук швидкості, от і все. Таким чином, і логотип, і бренд передають послання швидкості, ефективності та перемоги! Ці характеристики swoosh передаються та надихають кожну людину через кросівки чи спортивний одяг Nike.

Змінені кросівки Nike Swooshes

Хто б міг подумати, що логотип вартістю 35 доларів стане символом швидкості, атлетизму та якості для кросівок і спортивного одягу? Щоб залишатися на вершині, Nike прагне до інновацій, стилю та комфорту. Але більшість брендів кросівок додають до суто спортивних кросівок ще й модний стиль. Так, Nike та її суббренд Air Jordan створюють модифікації Nike Swoosh. Ось кілька змін у дизайні, які ми можемо побачити на різних кросівках Nike та Jordan. Хоча це прості зміни, вони дали нове життя кросівкам!

Тревіс Скотт задом наперед Nike Swoosh

Як і його музика, кросівки Тревіса Скотта дуже оригінальні та унікальні. І одна з особливостей, яка найбільше виділяється в його кросівках, - це зворотній свуш Nike. Цей Swoosh був центральним елементом його Air Jordan 1 як у високих, так і в низьких версіях. Але Тревіс не був першим, хто змінив логотип Nike. І він точно не останній!

Знімні Swoosh

Nike вирішили для різноманітності додати знімні підметки до кількох своїх кросівок. Зазвичай, в комплекті з парою йде кілька підметів з різних матеріалів та кольорів. Одними з найвідоміших кросівок зі знімною підошвою є Air force 1 Тревіса Скотта! Вітрильні та білі кросівки сьогодні перепродаються за $1,000+!

Jewel Swoosh

Здається, що на ринку кросівок ювелірні накладки стають все більш популярними і використовуються все частіше. Тут у нас є Air Jordan 1 Mid "Fearless", а перед ним Supreme SB Dunk Low з ювелірними вставками. Як на мене, це досить вигадливий вигляд!

Смугастий Swoosh

Перший у своєму роді смугастий свуш Nike з'явився на жіночих кросівках Nike Air Max 1. Це був перший випадок, коли свуш був виконаний у некласичному дизайні. Три смужки замінили звичний загострений кінець Nike swoosh!

3D Swoosh

Ще один цікавий дизайн Nike Swoosh - це 3D-свуш. Це легко зробити, склавши кілька свушів різних кольорів, і вуаля! Очевидно, що такий дизайн надає кросівкам досить крутого ефекту. Ми можемо знайти 3D-свуш на колаборації Nike SB Dunk x Parra. Ми також отримали ще один на "3D-окулярах" GS Air Force 1 2019 року!

Як можуть виглядати майбутні модифікації кросівок Nike Swoosh?

Чи може будь-яка зміна надихнути на фіксовані зміни логотипу? Що ж, нам, безумовно, цікаво подивитися, що гігант взуттєвої індустрії приготував для нас. Але якщо ви хочете поповнити свою колекцію кросівок, вам варто спробувати копіювати кросівки за допомогою NSB! NSB - це універсальний бот, який допоможе вам шукати кросівки на різних сайтах. Від Footsites до Supreme і Shopify, NSB допоможе вам пройти через все це! Щасливої дороги!