gore-tex

Прогрес стрімко розвивається, і сучасні люди не хочуть задовольнятися незручними речами, відчувати при цьому дискомфорт. Така тенденція застосовна до багатьох життєвих ситуацій, особливо якщо людина є любителем активного способу життя.

Промокнути в поході, замерзнути в негоду - перераховані неприємності не загрожують тим, хто придбав одяг, взуття, аксесуари, створені за унікальною технологією Gore Tex. Такі речі довго та надійно зберігають тепло, не пропускають вологу, забезпечують захист від поривів холодного вітру. Особлива мембрана зберігає сухість та тепло, роблячи продукцію комфортною для користувача.

Інноваційний матеріал – найбільш популярне рішення при виробництві одягу та взуття для спорту, туризму, повсякденності. Затребуваність пояснюється просто – винятковими особливостями та принципами, за якими працює Гортекс.

Історія створення мембрани Gore-Tex

Компанія DuPont зі США, що спеціалізується на хімічному виробництві, в 1938 синтезувала полімер PTFE, названий політетрафторетиленом. Це перфторвуглецева смола - міцне з'єднання фтору та вуглецю. Зв'язок даних елементів настільки сильний, що ультрафіолет і кисень не в змозі порушити його.

За результатами випробувань з'ясовується, що новий полімер може зберігати свої якості тривалий час, що не реагує на вплив більшості лужних та кислотних інгредієнтів. Стійкий до максимально низьких та високих температур (від плюс 280 до мінус 240 градусів). Розробники назвали матеріал Teflon, далі протягом тривалого до нього інтерес було втрачено. Так би все й залишилося на сьогодні, але інженер компанії Вілберт Гор зрозумів, які перспективи має політетрафторетилен. Гор звільнився з DuPont, заснував власний бізнес із виробництва полімеру.

Мембрана Gore-Tex з'явилася в результаті незвичайного інциденту. Вілберт Гор експериментував з матеріалом, розтягував, при цьому застосовував високу температуру. Успіху не спостерігалося, зразки ламалися. Коли в пориві відчаю інженер дуже різко смикнув паличку з тефлону, вона не зруйнувалася, а розтяглася на велику ширину. Тобто було з'ясовано, що полімер здатний розтягуватись на 800%! Коли політетрафторетилен був розкочений до 0,01 мм, виявилося, що через нього пара виходить, а волога зовні не потрапляє. Розтягуючись, волокно утворює мільярди пір, які в тисячі разів менші за водяні краплі.

Огляд технології Гортекс

Компанія W. L. Gore & Associates знаходиться у постійному вдосконаленні розробок. У разі сучасної жорсткої конкуренції над ринком фірма виробляє інші продукти, розробляє нові технології. Розглянемо основні їх:

 • Pro Shell. Мембрана Gore Tex складається із трьох шарів. Перший зовнішній – з високою щільністю тканини (показник має бути не менше 40D). У середині розташовується тефлоновий ламінат з мікропорами. Третій шар - підкладка з нейлону Micro Grid Backer, що протистоїть утворенню зачіпок. Одяг, зшитий за цією технологією, використовується як туристичний, для висотного альпінізму, на гірськолижних трасах;
 • Paclite. Розробка вважається найуспішнішою. Два звичні шари (мікропористий ламінат та зовнішній текстиль) доповнюються полімерним покриттям. Така поверхня не вимазується жирними сумішами – олією, т.п. Конструкція виходить із 2.5 шарів, що зменшує масу матеріалу та знижує витрати з виробництва;
 • Active Shell. Ця мембрана Гортекс вважається "дихаючою", так як для зовнішнього шару застосовують тонкий текстиль з щільністю менше 40D. Захисний поліуретан знаходиться всередині політетрафторетилену і працює як клей. Черевики та куртки, виготовлені за технологією Active Shell, легкі, мають високу паропроникність. Вироби підходять для занять велоспортом, бігом, альпінізмом.Технологія Gore - Tex: особливості

Основним секретом тканин, запатентованих компанією WL Gore & Associates, є мембрана. До її складу входить модернізований політетрафтроетилен, який містить мікроскопічні пори у величезній кількості – на один квадратний дюйм їх налічується 9 мільярдів. Отвори менше, ніж водяні краплі, при цьому вони більші за молекули пари в 700 разів. Внаслідок цього рідина не потрапляє через тканину, але пара вільно виходить назовні.

Завдяки матеріалу, що знаходиться в структурі матеріалу, здатному пропускати водяну пару, забруднення не проходять через тканину. Йдеться про масляні суміші, їжа, косметичні засоби, спреї від комах, т.п. Завдяки даним особливостям взуття, одяг, аксесуари непромокаючі, захищені від вітру, повітропроникні.

Як працює мембрана Gore-Tex?

gore-tex

Матеріал створює необхідний баланс між водонепроникністю та пропуском повітря, шкіра дихає, одночасно забезпечений захист від негоди. Ця технологія знайшла широке застосування в різних галузях: виробництво спортивного одягу та взуття, пошиття захисного та медичного екіпірування. Вироби гарантують комфорт та надійність в екстремальних умовах.

Що таке Ґортекс? Це полімер, виконаний у вигляді найтоншого волокна, у кожному міліметрі якого розташовуються пори мікроскопічного розміру. Вони здатні пропускати повітря, але волога не потрапляє усередину, оскільки краплі перевищують діаметр отворів. Таким чином, при використанні виробів під час снігу чи дощу, волога не проникає через тканину, залишаючись зовні.

Багатошаровість конструкції Gore - Tex не дозволяє одягу чи взуттю намокнути. У той же час, при інтенсивних навантаженнях, наприклад, при заняттях спортом, мембранний текстиль випускає пару назовні, забезпечуючи власнику продукції сухість і комфорт. Тепло при цьому статично, процес виведення пари починається за активного руху.

Переваги мембрани Gore-Tex

Завдяки яким позитивним якостям технологія виробництва унікальної тканини здобула популярність? Що таке Gore Tex? Переваг багато, серед них можна виділити:

 • тіло залишається сухим при активному русі, так як відбувається постійне відведення вологи, що утворюється;
 • тепло всередині зберігається за низької температури повітря;
 • максимально захищає від дощу, снігу;
 • вироби мають невелику вагу, тому комфортні при носінні;
 • простий догляд – забруднення з поверхні легко видаляються;
 • тривалий термін служби;
 • можна обробляти матеріал спеціальними засобами, що сприяють відведенню води.

В результаті перерахованих вище переваг одяг, взуття, інші предмети гардеробу, де використана мікропориста мембрана, зручні і надійні в експлуатації. Їх можна носити як у звичайних, так і в екстремальних умовах. Крім цього, через хороше протистояння вітру вироби довго зберігають тепло.

У яких продуктах застосовується мембрана Gore-Tex

Продукція підрозділяється на 3 види: із трьох, двох шарів та Z-Liner. Відрізняються конструкційно, за призначенням та щільністю.

Двошаровий Gore Tex це зовнішній тканинний шар та мембрана. Тришаровий – зовнішня тканина, мембрана, додаткова підкладка. У Z-Liner утеплювач поміщений між мембраною та шаром усередині виробу.
Область використання унікальної технології широка, товар знаходить застосування у туризмі, спорті, щоденній експлуатації. Це виробництво курток, термобілизни, спортивних штанів, взуття, кепок, рукавичок. Іншими словами, інтеграція полімеру можлива в ті речі, які потребують гарного захисту від зовнішнього впливу негоди.

Взуття почали випускати пізніше, оскільки процес виробництва складніший. Зараз на ринку можна знайти черевики, кросівки від провідних торгових марок, які використовують Гортекс. Завдяки унікальним властивостям мембрана входить до складу аксесуарів: рукавичок, шапок, кепок. Крім цього, матеріал оптимально підходить для виготовлення виробів для туризму: шиються рюкзаки, спальні мішки, намети тощо.

Поради щодо догляду за виробами з мембраною Gore-Tex

Для тривалого терміну служби потрібно виконувати деякі прості правила. Доглядати речі, оснащені цією унікальною технологією нескладно.

Одяг:

 • можна використовувати машинку автомат для прання, температура не повинна перевищувати 40 градусів, краще брати рідкий миючий засіб. Не застосовувати відбілювач та кондиціонер;
 • просушувати речі в розправленому положенні на горизонтальній поверхні;
 • гладити праскою в режимі малої температури, накривши виріб бавовняною тканиною;
 • після того, як куртка висохла, можна скористатися водовідштовхуючим засобом.

Взуття:

 • прати вручну, без відбілювача;
 • регулярно чистити, видаляти забруднення щіткою. Після цього протерти вологою тканиною;
 • для просушування не використовувати обігрівачі.

Загальним правилом є застосування для прання спеціального прального порошку. Зазвичай такі засоби позначаються виробниками, що вони рекомендовані для догляду за GORE-TEX.