termobilyzna

Завжди можна насолоджуватися комфортом незалежно від погоди, важливо грамотно вибрати одяг. В сучасний час інноваційних технологій незамінним предметом гардеробу будь-якої людини є термобілизна.

У ньому зручно перебувати і дорослим, і дітям, спортсменам, усім, хто вважає за краще бути активним у будь-яку погоду. Правильно підібрана термобілизна зробить ваші прогулянки взимку більш комфортними та затишними.

При виборі керуйтеся якістю матеріалу, структурою, посадкою та функціональністю, таким чином можна насолоджуватися холодними днями, не турбуючись про низьку температуру.

Що таке термобілизна і як воно працює?

Більшість людей помиляються у позначенні слова "термобілизна". Люди думають, що такий одяг гріє.

Але ця функція не є основною при носінні під час інтенсивних занять спортом або тривалих прогулянок. Якісна термобілизна забезпечує відведення зайвої вологи і є антибактеріальною.

Це так званий "перший шар" одягу. Для виробництва використовуються синтетичні, натуральні матеріали та їх комбінації.

Вибір робиться залежно від того, за яких умов планується носити білизну. Текстиль має складну структуру, при пошитті застосовуються сучасні технології, завдяки яким:

  • відводиться волога, що утворюється при інтенсивному русі;
  • зберігається природне тепло, яке виробляється тілом людини.

Відомо, що зайва волога викликає дискомфорт, а в холодну пору року можна дуже замерзнути. Тому створення одягу, що відводить вологу, - велике досягнення сучасних розробників. Сьогодні вибір термоодягу досить великий: інноваційний текстиль застосовується при пошитті майок, кальсонів, трусів, топів, шкарпеток.

Хороша термобілизна виконує кілька функцій одночасно: тепло зберігається, волога випаровується. Це важливо, тому що при заняттях спортом чи фізичних навантаженнях організм виділяє піт, який при накопиченні негативно впливає на теплоізоляцію. Щоб зігрітися за таких умов, енергії витрачається більше.

Тканина для виготовлення термобілизни виготовляється згідно спеціальних технологій. У такого текстилю нитки переплітаються особливим чином, утворюючи необхідну структуру. Осередки внутрішнього шару виводять назовні піт, отвори зовнішньої поверхні негайно розміщують зайву вологу по поверхні з подальшим випаром.

Так працює капілярний ефект. В результаті немає потреби витрачати енергію на видалення надлишків вологи, і тепло, яке виробив організм, зберігається. Ще однією важливою функцією є стимуляція роботи кровоносної системи, таким чином, м'язи знаходяться в тонусі.

Як термобілизна допомагає у регулюванні температури тіла?

В умовах змінної погоди та активності необхідне коригування температурного режиму. Інноваційний одяг забезпечує оптимальний комфорт та захист, дозволяючи організму залишатися у нормальному стані, незалежно від зовнішніх умов.

Основний принцип роботи термобілизни заснований на структурі та матеріалах. Традиційні тканини пропускають повітря та вологу, що призводить до швидкої втрати тепла за низьких температур. У свою чергу надлишок поту на шкірі викликає переохолодження в холодну погоду. Термобілизна розроблена з урахуванням цих факторів.

Тобто основним завданням є зберегти оптимальну температуру за будь-яких погодних умов. Різні тканини регулюють виведення вологи по-своєму.

  • Синтетичний текстиль.

При активному русі між шкірним покривом та одягом утворюється власний мікроклімат, що має високу вологість. Коли одяг просочується вологою, він намокає, липне, перебувати в ньому неприємно. Синтетична термобілизна проводить піт зверху тканинних волокон, не дозволяючи йому вбиратися.

Хоча поліестер не вважається текстилем, що вбирає, працює принцип траверса. Волога проходить зовнішнім шаром, поширюючись і випаровуючись на поверхні в результаті впливу навколишнього середовища. Нові розробки використовують грамотне плетіння ниток, різні комбінації матеріалів, виділення зон.

  • Натуральний текстиль.

У вовняних тканинах процес інший, оскільки меринос має цікаву властивість - здатність вбирати вологу не менше 35% від ваги. Пот, що виділяється при навантаженнях, направляється до зовнішнього шару білизни, де відбувається природне випаровування. Це стає можливим у результаті роботи кори вовняного волокна (кортексу). Вода, яка ввібралася, починає рухатися назовні при взаємодії низької та високої вологості у різних шарах.

Таким чином, термобілизна – невід'ємна частина гардеробу для всіх, хто активно займається спортом на відкритому повітрі, мандрує чи бажає відчувати комфорт у будь-яких погодних умовах. Воно ефективно регулює температуру тіла, що сприяє підтримці здоров'я та комфорту.

Користь та функціональність термобілизни

Для чого потрібний спеціальний одяг, яка термобілизна краща, які функції виконуються?
У завдання термобілизни входить:

  • виводити зайву вологу зі шкірного покриву, щоб вона не вбиралася в тканину. Це важлива функція, оскільки при поглинанні поту, намоканні текстилю відбувається переохолодження;
  • регулювати теплообмін. Завдяки інноваційній технології тепло зберігається без надмірного перегріву;
  • зберігати свободу у рухах. При використанні еластичних тканин досягається комфорт у виконанні фізичних навантажень;
  • забезпечити гігієну високому рівні. Немає неприємного запаху виділення поту;
  • підтримувати високий рівень комфорту незалежно від активності. Завжди зберігати тепло, надавати затишку та підтримувати сухість.

Така білизна швидко сохне, що підтримує температурний режим у нормальних показниках.

Як правильно вибрати термобілизну?

Які критерії необхідно враховувати при виборі, які вимоги слід брати до уваги?

  • Комфорт.

Щільність прилягання важлива, але водночас необхідно, щоб рухи були обмежені. Майки та топи повинні закривати поперек, який у холодний період дуже вразливий.

  • Матеріал.

Для одягу на кожен день більшою популярністю користуються моделі з натурального текстилю – бавовна, шерсть. Забезпечують збереження тепла при невеликих навантаженнях, дуже приємні тактильно.

Білизна для зими виготовляють найчастіше з використанням синтетичних волокон у комбінації з натуральними. Синтетична тканина може зберігати комфортне тепло з одночасним відведенням поту у верхні шари текстилю.

Неприємний запах усувають особливі просочення з антибактеріальними властивостями. Для пошиття термобілизни застосовуються тканини з гіпоалергенними властивостями. До таких матеріалів можна віднести:

  • спандекс;
  • мікрофібру;
  • поліестер;
  • лайкру;
  • фліс.
  • Вид одягу.

Формат залежить від пори року, для зимового періоду рекомендується підбирати комплект зі штанів та кофти з подовженим рукавом. Для літа, пізньої весни та ранньої осені купуйте майки, шорти, капрі та футболки. Вони не створюють перегріву.

  • Пошиття.

Необхідно при виборі придивитися до кількості швів. Чим їх менше, тим зручнішою буде експлуатація. Сучасні розробки дозволяють виготовляти предмети гардеробу або безшовним способом, або з плоскими швами, що не занепокоєння.

Хороший варіант, коли у білизні використовуються додаткові вставки, завдяки яким видаляється волога. Вони розташовуються в тих ділянках, які найбільше зазнають навантажень - стегна, лікті, ін.

  • Розмір.

Фахівці радять вибирати термобілизну точно за розміром. Воно не повинно заважати рухам та щільно облягати тіло. Білизна має бути влітку вільнішою для того, щоб повітря нормально циркулювало. Також слід брати до уваги, щоб не утворювалися складки через більший розмір.

Яка термобілизна підходить для зими та яка для весни/осені?

termobilyzna

Оптимальним способом визначення потрібної білизни є її щільність та маса. Якщо температура зовні висока і активне навантаження - білизну вибираємо легше. Стандартне маркування у виробників за вагою текстилю поділяється на:

  • microweight. Хороший варіант для теплої пори року та інтенсивного навантаження. Підходить, щоб бігати, їздити велосипедом в осінній та весняний періоди;
  • lightweight. Прохолода і осінні холоди, що починаються, не страшні в такому одязі;
  • midweight. У холодні дні можна активно тренуватися або просто ходити містом;
  • heavyweight. Для морозного періоду, коли потрібне максимальне збереження тепла, ця категорія є відповіддю на питання – як вибрати термобілизну для зими?

У кожної людини регулювання тепла відбувається по-своєму, однак загальний принцип є однаковим. Потрібно визначитися, для якого завдання купується термобілизна.

Якщо є проблеми зі збереженням тепла, ви весь час мерзнете - потрібна щільна білизна. При цьому потрібно врахувати, що при зростанні навантаження або підвищенні температури зовні можна відчути перегрів.

Порада від фахівців: чим спекотніша температура зовні, тим вільнішою має бути білизна. Літня спека легше сприймається, коли під одягом циркуляція повітря є достатньою. Якщо нижній шар одягу щільно прилягає, тоді температура тіла більш сконцентрована. Не потрібно, щоб одяг тиснув на тіло.

За цими критеріями виробники випускають білизну для використання у різних умовах. Найкраща термобілизна для повсякденного носіння вважається оптимального розміру.

Яка різниця між базовим, проміжним та верхнім шаром термобілизни?

У практичному сенсі шари в одязі діляться за призначенням:

  • основа. Головний шар відповідає за взаємодію зі шкірою;
  • середина. Зберігає ізоляцію;
  • зовнішня оболонка. Це захист від проникнення вітру та дощу.

Шари від першого до третього збільшуються за шириною. Таким чином досягається свобода у русі. А використання додаткових шарів ізоляції можливе за температури екстремально низької.
Найфункціональнішим вважається основний шар, який приймає удар при спеці та холоді.

Склад термобілизни для зими залежить від умов, у яких використовуватиметься одяг та виходячи з індивідуальних уподобань.

Типи термобілизни

Для грамотного вибору хорошої термобілизни доведеться розібратися зі схемою роботи. Активне відводить вологу, пасивне запобігає замерзанню внаслідок збереження тепла. Таким чином, механізмів два, вони є основою поділу на:

  • Активна термобілизна.

Для хорошої роботи потрібно підібрати відповідний розмір. Потрібно активно відводити піт, для того не потрібно, щоб одяг був більшого розміру. Для виробництва активної термобілизни виробники використовують лише синтетичні матеріали. Багато моделях застосовується принцип зональності - там, де відбувається найбільше виділення поту - тип плетіння ниток відрізняється.

  • Пасивна термобілизна.

Для його роботи потрібне вільне облягання тіла. Основний принцип збереження тепла в наявності кількох шарів одягу. Усередині шарів зберігається тепле повітря. Якщо ви купите тісні вироби, отримайте зовсім інший ефект.

Одяг не виводить піт, від зайвої вологи людина швидко замерзає. Для виготовлення пасивної термобілизни використовуються як натуральні, так і синтетичні матеріали.

termobilyzna

Які матеріали використовуються для виробництва термобілизни?

Не слід думати, що лише натуральний текстиль (вовна або бавовна) є незамінним. Недорогі нитки "колються", багато важать, і не видаляють вологу. Нові спеціалізовані лабораторії виробляють матеріали із синтетики з унікальними властивостями.

Текстиль штучного виробництва добре проводить повітря, шкіра при цьому "дихає", сохне швидко, алергічні реакції не помічені. Волокна синтетичного походження за функціональністю та перевагами часто перевершують натуральні.

Синтетична термобілизна

Яку термобілизну вибрати? Для штучних волокон характерне мінімальне накопичення вологи, вона здатна швидко випаровуватися. Переваги синтетики:

  • зносостійкість високому рівні;
  • сучасні розробки текстилю не викликають алергії;
  • не деформується, має форму;
  • виключається розмноження бактерій, тому відчувається запах поту.

Окремими виробниками застосовується посилення антибактеріальних якостей з використанням просочуючих засобів.

Термобілизна з натуральних матеріалів

Часто природний текстиль незамінний, цим він важливий. У штучні нитки часто додаються натуральні елементи.
Найбільш затребуваними природними волокнами вважаються:

  • бавовна. Головною перевагою можна назвати швидке випаровування вологи з поверхні. Основним недоліком вважається накопичення та утримування поту;
  • шерсть мериноса. Зігріваючий ефект, мікромасаж, сприяє крообігу;
  • шовк. Тканина міцна та зносостійка.

Комбіноване термобілизна

Синтетична основа комбінується натуральними вставками. Такий склад термобілизни практично не має недоліків. Ціна висока, вона виправдовується винятковими якостями.

Як вибрати правильний розмір термобілизни?

Одяг даного типу не слід брати більшого розміру. Потрібно, щоб білизна облягала тіло для нормального відведення поту. На думку експертів, бажано вибирати одяг, у якого ущільнені манжети. Також посилені шви протистоять натирання.
Коли купуєте товар, важливо орієнтуватися на досвідчених консультантів. Вони підкажуть, як вибрати навіть у режимі он-лайн.

Поради щодо догляду за термобілизною

Правильно доглядати допоможе інструкція на ярличку. Там докладно вказано, за яких умов прати. Зазвичай заборонено кип'ятіння, оскільки властивості губляться. Застосовуйте спеціальні засоби для прання із збереженням властивостей, виведенням неприємних запахів, плям.

Якщо використовувати правильні миючі засоби, зберігатиметься функціональність та корисні якості.

Не можна застосовувати засоби для виведення плям з агресивними властивостями, відбілювачі. Прання лише у делікатному режимі. Не слід прасувати та сушити на батареї. У більшості випадків при порушенні цих правил термобілизна втратить усі свої якості. Ефективний догляд за термобілизною суттєво продовжує його термін служби та підтримує його терморегулюючі властивості.

Ось кілька порад, які допоможуть вам правильно піклуватися про вашу термобілизну:

  • прання: дотримуйтесь інструкцій на бирці білизни щодо температури та режиму. Найчастіше режим у прохолодній воді. Уникайте використання відбілювачів та сильних миючих засобів;
  • використовуйте нейтральні миючі засоби: краще використовувати м'які, нейтральні миючі засоби, які не пошкодять волокна і не порушать терморегулюючі властивості матеріалу.
  • окреме прання. Стирайте термобілизну окремо від іншого одягу, щоб уникнути механічного пошкодження та зберегти його якість;
  • не вичавлюйте. Після прання, не вичавлюйте термобілизну сильно, щоб уникнути деформації волокон і зберегти його об'єм та теплоізоляцію;
  • сушіння на повітрі: рекомендується сушити термобілизну на повітрі, переважно на горизонтальній поверхні. Уникайте прямої дії сонячних променів або високих температур, оскільки це може пошкодити волокна;
  • уникайте сушіння в сушарці: Сушарка для білизни може скоротити термін служби термобілизни через високі температури і механічний вплив;
  • не гладьте. Термобілизна зазвичай не вимагає прасування. Якщо все-таки необхідно, використовуйте режим "делікатне прасування" при низькій температурі;
  • зберігайте термобілизну у сухому, прохолодному місці, подалі від прямих сонячних променів та теплових джерел.

Дотримуючись цих порад, ви збережете якість і терморегулюючі властивості вашої термобілизни на довгий час і відчуватимете комфорт навіть у найхолодніші дні.

Як вибрати термобілизну для повсякденного носіння?

Грунтуватися рекомендовано на такі фактори:

  • температура повітря;
  • особисте сприйняття.

До вибору білизни потрібно ставитись відповідально. Якщо доводиться вправлятися в спекотний період, потрібні моделі з гарним відведенням вологи та швидким висиханням текстилю. Доречна синтетика для сухості та комфорту. Звертаємо увагу на вагу.

Легкі комплекти оптимальні для теплих днів – це Microweight. Для холодних умов беріть Lightweight, на осінь та весну. Midweight підійде для зими, найсуворіші холоди подолає маркування Heavyweight.

Для прогулянок без інтенсивного руху термобілизна не стане в нагоді, потрібно просто одягнутися відповідним чином. Щоб тепло одягатися щодня, можна вибирати із синтетики, натурального текстилю чи їх поєднання.

Важливою є оптимальна щільність матеріалу з показниками ступеня тепла від виробників. Завдяки правильному вибору білизни для повсякденності, можна не носити багато предметів одягу для збереження тепла.

Як вибрати термобілизну для дітей?

Ідея збереження тепла для дитячої білизни йде до гірськолижного спорту – постійний рух потребує виведення вологи. Маленькі діти постійно рухаються, активно грають, проводять час у спортивних секціях.

Діти часто пітніють під час ігор, тому одяг повинен видаляти вологу, щоб температура не збільшувалася. Для дитячої термобілизни потрібно збереження необхідної температури протягом інтенсивних прогулянок.