До скейтбордингу Nike – був баскетбол

Хоча скейтбординг зараз популярний вид спорту, раніше він був чимось андеграундним. Не всі прийняли його як справжній вид спорту, і лише в 2020 році скейтбординг став офіційним олімпійським видом спорту. Тож логічно, що кросівки для скейтерів не були пріоритетом. Пріоритетом у 1970-х роках був баскетбол і більш традиційні види спорту, такі як біг тощо… Тож у 1972 році ми отримали блейзер Nike, і ці діти отримали нове життя серед фігуристів завдяки підтримці щиколоток.

Перенесімося в 1987 рік, коли Air Jordan були в моді! MJ займався своїми справами на корті, а Nike – поза кортом. Але на диво, Jordan 1 сподобався більше людей, ніж звичайний любитель баскетболу. Він став улюбленим серед скейтерів, особливо після відео « Search for Animal Chin »! Крім AJ1 скейтери також полюбили Nike Dunks. І це має сенс, оскільки Js і Dunks досить схожі за конструкцією та забезпечують необхідну підтримку для скейтерів.

Взуття Nike Skate Shoes – невдала спроба проникнення на ринок

У 1996 році компанія Nike вирішила вийти на ринок скейтбордингу. Знаєте, це не повинно бути надто важко, оскільки деякі з їхніх ударів уже популярні, чи не так? Ну, це виявилося дуже неправильно. Скейтери не прийняли доброзичливого ставлення до великої компанії, яка намагалася проникнути в культуру андеграунду. І, чесно кажучи, удари ногами також виглядали не надто добре, тому Nike відмовився.

Друга спроба була в 2000 році, коли Nike купила компанію Savier. Незважаючи на те, що в команду входили такі люди, як Бред Стаба, Браян Андерсон, Стефан Яноскі та Джон Реттрей, компанія проіснувала недовго. Тому Nike знову довелося відмовитися. Але все змінилося в 2001 році!

Сенді Бодекер – використання SB у скейтбордингу Nike

У 2001 році компанія Nike поставила покійного Сенді Бодекера керувати проектом Nike SB. Він починав у Nike як тестувальник взуття, і був настільки хорошим, що його постійно підвищували. Згодом він став частиною європейського підрозділу Nike Soccer, який був ще одним складним ринком для Swoosh. Бодекер був правильною людиною для цієї посади, тому що він знав, що Nike має не забувати про інтерес фігуриста. І це саме те, що сталося завдяки віддачі спільноті та використанню історії Nike зі скейтерами.

Отже, замість того, щоб розробити нове взуття, Сенді подарувала нам Nike SB Dunk! Більше того, Nike SB зосередився на забезпеченні скейтбордингу скейт-магазинах, які відчули себе позаду, коли цей вид спорту став мейнстрімом. Підрозділ Nike Skateboarding також включав реальних скейтерів, які знали, що їм потрібно.

Скейтбординг Nike сьогодні

Підрозділ Nike SB залишався актуальним у середовищі скейтбордистів і став дуже популярним у індустрії кросівок. Це було б завдяки Джеффу Стейплзу Pigeon Dunks у 2005 році, який поставив SB Dunks на радар широкої публіки. Відтоді Nike почав випускати більше силуетів, але Dunks завжди будуть займати особливе місце в серцях кожного.

У 2010-х Nike SB Dunks відійшов на другий план, але підрозділ працював так само старанно, як завжди. Потім, у 2019/2020 роках, Данки пережили фазу Відродження і стали головним героєм . Усі носили Dunks, і Nike дуже добре використала цей сплеск популярності! І зараз, хоча популярність силуету спадає, один факт залишається незмінним. Скейтбординг Nike так чи інакше буде тут завжди!