Давно в минулому залишилися часи, коли спортивне взуття використовували виключно для занять спортом. Сьогодні пара кросівок чи кедів — must have мало не для кожної людини. Дівчата легко комбінують спортивне взуття із сукнями, а чоловіки гармонійно поєднують із брюками.
Любов до кросівок зрозуміла. Важко знайти більш комфортне, стильне та зручне взуття. Тому спортивні улюбленці все частіше стають звичайними для багатьох людей. Однак, незважаючи на те, що використовують кроси для тренувань або для виходу у світ, перед кожним щасливим володарем пари постає питання, як випрати кросівки? І це цілком закономірно, оскільки з урахуванням функціоналу та конструктивних особливостей спортивного взуття доводиться забруднюватися набагато частіше і швидше. Немаловажну роль у цьому відіграє інтенсивність експлуатації, пора року та матеріал виготовлення.
Неохайний зовнішній вигляд улюбленої пари та неприємний запах почав засмучувати? Не біда. Нижче представлені корисні поради щодо того, як прати спортивне взуття та як доглядати шкіряні, замшеві або тканинні вироби. Беріть на замітку будь-який з них або все відразу, і сміливо використовуйте на практиці – ми пропонуємо лише перевірені, надійні рекомендації, в ефективності та безпеці яких впевнені.
Чи можна прати кросівки в машинці
З урахуванням правил гігієнічності більшість видів кросу бажано періодично прати в машинці. Чищення зовнішньої сторони не завжди виявляється достатньо, оскільки всередині спортивного взуття продовжують накопичуватись забруднення. Через це згодом і виникає той самий поганий запах, усунути який допоможе тільки прання. В результаті вдасться не лише очистити взуття, а й відновити вихідний колір. Головне при цьому не перестаратися з температурою та кількістю порошку.
Але як прати кросівки без ризику розклеювання окремих елементів та втрати форми? Відразу хочемо відзначити, що використання цих цілей сучасних пральних машин цілком припустимо, якщо врахувати наявність у них безлічі сприятливих режимів. Вибравши відповідний з них, вдасться забезпечити дбайливе прання вашої улюбленої пари.
Як прати спортивне взуття в пральній машині
Почнемо з того, що виробники спортивного взуття не рекомендують часто прати у пральній машинці. Хоча такий спосіб вважається найефективнішим.
Однак існує ризик, що згодом взуття втратить форму. Тому краще вдаватися до машинного прання без фанатизму.
Якщо вибираєте цей спосіб, пам'ятайте, як прати спортивне взуття в машинці правильно:
- Бажано зняти шнурки та устілки. Так ви уникнете розтягування або пошкодження цих деталей. Шнурки краще прати окремо і тому, що вони заплутуються в барабані машини. Устілки прати також намагайтеся вручну, щоб не втратили форму і не стали непридатними.
- Зніміть пил та бруд із поверхні. Перед пранням почистіть щіткою кросівки і позбавтеся поверхневого бруду. Залишіть лише ті забруднення, які не можна повністю видалити. Так прання буде максимально легким.
- Прати краще в сумці - важливий нюанс, на який хочемо звернути вашу увагу, відповідаючи на запитання: "Як прати кросівки в пральній машині?". Щоб захистити взуття, помістіть його у спеціальний мішок для прання тонких речей.
- Якщо у вашої машинки немає спеціальної програми, питання, на якому режимі прати спортивне взуття, вирішується так: мінімум часу і без віджиму. Чим менше кросівки знаходяться в машині, тим менше будуть зазнавати ударів і впливу води.
- Виберіть правильний температурний режим. Щодо того, за якої температури прати спортивне взуття, рекомендуємо помірне — до 40 градусів.
- Додайте засоб для виведення плям. Під час занять спортом ноги рясно виділяють піт, який є сприятливим середовищем для бактерій. Тому вибирайте дезінфікуючі засоби, які, окрім видалення стійких плям, допоможуть надійно почистити виріб.
- Добре просушіть. Рекомендується сушити на свіжому повітрі та дочекатися, щоб взуття висохло повністю.
На завершення обробіть кросівки дезінфікуючим засобом, щоб видалити бактерії та неприємні запахи. Перед заміною устілки також обприскуйте внутрішню частину взуття.
Дотримуючись простих рекомендацій та періодично очищаючи кросівки, ви надовго збережете улюблену пару у гарній формі.
На якому режимі прати кросівки
Вибір рекомендується зробити з урахуванням моделі пральної машини. Більшість видів такої техніки оснащується делікатним режимом, що забезпечує дбайливе прання. Є моделі, в яких передбачається режим прання спортивного взуття. Як правило, він розрахований на синтетику.
Використовуючи делікатний режим, можна скористатися тими налаштуваннями, які пропонує машинка, або задати їх вручну. У такому разі рекомендується зупинити свій вибір на мінімальних обертах віджиму та температури води
При якій температурі прати кросівки
Прання краще здійснювати за температури 30-40 °C. Повірте, цього виявиться цілком достатньо, щоб позбавити улюблене взуття більшості забруднень і неприємного запаху. Ви виявитеся приємно здивовані білою підошвою, яскравими та насиченими квітами.
А ось прати кросівки в машинці при 50-60 ° C не бажано, особливо якщо робити це часто. Результатом таких необачних дій стане скорочення терміну служби взуття. Після кількох прань у гарячій у воді кроси або кеди можуть розклеїтись та втратити форму. Причому негативний вплив високих температур стосується абсолютно будь-якого взуття.
Як прати кросівки вручну
Якщо протипоказане прання, можна вдатися до ручного. Перед початком покладіть у взуття формоутримувачі або наповніть іншими підручними речами, щоб зберегти форму при чищенні.
Отже, як почистити вручну взуття.
- Візьміть щітку
Спочатку видаліть бруд із підошви, міжпідошви та з поверхні. Для цього використовуйте лише м'яку суху щітку для взуття. Якщо немає такої, візьміть зубну.
- Приготуйте м'який розчин, що очищає
Щоб приготувати таку суміш, змішайте теплу воду з невеликою кількістю прального порошку. Підійде і засіб для миття посуду. Якщо взуття біле, приготуйте пасту, яка ефективно чистить світлі кросівки: перемішайте харчову соду та воду в рівних пропорціях
- Шнурки прайте вручну
Шнурки зніміть і обробіть м'яким розчином, що очищає. Потріть руками, промийте, потім протріть м'якою серветкою або тканиною.
- Вимийте підошви
Очистіть дуже ретельно підошву та міжпідошву за допомогою розчину та м'якої щітки або ганчірки. Висушіть м'якою серветкою або шматочком тканини. Зніміть устілки та промийте розчином. Дайте їм висохнути.
- Промийте та промокніть поверхню
Візьміть щадний розчин та м'яку щітку. Очищайте повільно, акуратно і намагайтеся не терти поверхню надто сильно. Коли завершите, промокніть верх кросівок сухим рушником із мікрофібри або шматком м'якої тканини.
За потреби повторіть ті самі дії. Не тріть до повного висихання, щоб не пошкодити матеріал верху.
- Просушіть на повітрі
Дайте взуттю повністю висохнути, перш ніж одягати. Рекомендують сушити на повітрі або за помірної кімнатної температури. Для цього потрібно не менше 8 годин.
Ручне прання вважається більш щадним і дозволяє почистити навіть важкодоступні місця. Дотримуючись простих порад, можна безпечно та ефективно випрати улюблені кросівки вручну.
Особливості прання кросівок
Вибір способу та режиму прання багато в чому визначається матеріалом, з якого виготовлено взуття. Не всі вироби добре переносять машинне прання. До таких, наприклад, відносяться моделі з нубуку, замші. Докладніше про те, чи можна прати кросівки в пральній машині, якщо вони виготовлені з певного матеріалу, йтиметься далі. Відразу зазначимо, деякі вироби не люблять вологу, тому чищення рекомендується виконувати переважно сухими методами.
Шкіряні моделі
Бажано прати лише ручним способом. При цьому важливо користуватися слабким мильним розчином та водою не більше 30 °C. Не варто нехтувати цією рекомендацією, оскільки кросівки у пральній машині сильно промокнуть, до того ж є ризик пошкодження їхньої форми.
Спортивне взуття із замші
Доглядати замшеві кроси можна тільки за допомогою спеціальної двосторонньої щітки, пінки і водовідштовхувального спрею. Вологе чищення виконують шляхом розведення невеликої кількості миючого засобу в теплій воді. В отриманому розчині необхідно злегка змочити шматочок тканини без ворсу, який потім обробити взуття таким чином, щоб вона не промокла наскрізь. Надлишки вологи обов'язково знімаються паперовим рушником.
Тканинні моделі
Не знаєте, як випрати кросівки у пральні, якщо вони виготовлені з текстилю (тканина, синтетика)? Все дуже просто: перед пранням у машинці замочіть взуття на кілька годин у теплій воді. Замість порошку додайте безпосередньо до пральної камери мильний розчин. Не користуйтеся відбілювачами. Прати рекомендується лише у спеціальному мішку.
Сітчасті кросівки та моделі з мембранною підошвою
У першому випадку про машинне прання не йдеться. Сітчасті вироби можна прати лише вручну за допомогою м'якої щіточки. Моделі з мембранною підошвою можуть підлягати машинному пранню, але тут важливо розуміти, в якому режимі прати кросівки такого виду – тільки за температури 25 °С і часу операції не більше 15 хвилин. Використовувати можна засоби без хлору та кислот у складі.
Білі кросівки
Чи можна прати кросівки у пральній машині, пошиті з якогось білого матеріалу? Без проблем, але за умови використання гелевих миючих засобів для білої білизни (належить до взуття з текстилю) та спеціального мішка. Для спортивного взуття з інших матеріалів краще скористатися ручним пранням.
Як правильно сушити кросівки після прання
Важливе питання, якому варто звернути увагу. Випрані з дотриманням всіх правил кросівки в пральній машині ризикують втратити свій презентабельний вигляд, якщо не будуть враховані елементарні нюанси сушіння:
Шкіряне, замшеве взуття слід розміщувати на помірній відстані від приладів, що обігрівають (а не навпаки, прямо на батарею або навпроти обігрівача).
Використовувати паперові рушники, які дозволяють уникнути деформації кросівок та прискорюють процес сушіння.
Вибирати для сушіння сухе місце, що добре провітрюється, але без попадання сонячних променів на взуття (влітку це можна робити на вулиці в тіні).
Дотримуючись простих правил прання та сушіння, вдасться надовго зберегти презентабельний вигляд кросівок з будь-якого матеріалу. Вибирайте відповідний спосіб з урахуванням наших порад та рекомендацій виробника на етикетці взуття, щоб якомога довше насолоджуватися улюбленою парою.