Кросівки – зручне, практичне взуття, яке цілком прийнятно використовувати не лише у спортивних та повсякденних образах, а й, наприклад, для відвідування вечірніх заходів. У зв'язку з такою великою популярністю не виключені ситуації, коли улюблена пара потребує термінового просушування. Саме про те, як швидко висушити кросівки, йтиметься далі.
Правильна підготовка
Поставтеся серйозно до підготовчого етапу, оскільки від цього залежить збереження форми та зовнішнього вигляду взуття. Рекомендується:
- Ознайомитись з інформацією на бирці виробника – тут, напевно, вдасться знайти корисні підказки, в т.ч. щодо цікавої для вас процедури сушіння.
- Визначитися з матеріалом – шкіра, замша та штучні замінники, текстиль по-різному реагують на навколишні фактори. Те, що підходить для сушіння текстильних кросівок, може нашкодити натуральним матеріалам.
- Перед тим, як висушити взуття, позбавтеся бруду на ньому. Щоб не утворилися білі розлучення, скористайтеся мильним розчином. Замшеву пару чи виготовлену з нубуку варто чистити спеціальною щіткою.
І не забудьте витягнути шнурки, широко розкрити кросівки, що незалежно від вибраного методу сприятиме прискоренню висушування.
Використовуємо технічні пристрої
Якщо вам цікаво, як швидко висушити взуття, обов'язково ознайомтеся з варіантами техніки, яку можна успішно використовувати для цих цілей:
- Електросушарку – складно обійтись без такого пристрою для просушування взуття. Можете купити бюджетну чи дорогу модель, наприклад, з антибактеріальною функцією. Вибір електросушарки рекомендуємо здійснювати з урахуванням розмірів взуття, щоб у ньому прилад легко поміщався. Завдяки цьому вдасться уникнути розтягування. Тривалість сушіння визначається моделлю (загалом близько 1 години).
- Вентилятор – цей вид побутової техніки також здатний висушити кросівки швидко та ефективно. Сітку оснастить невеликими гаками, на які повісьте мокре взуття. Прилад увімкніть на 2-3 години – протягом цього часу волога з кросівок випаровується за рахунок обдування повітрям.
- Фен - варіант найбільш ефективний для сушіння не сильно мокрого взуття. Скористайтеся середнім режимом, щоб уникнути ризику розплавлення клею на підошві. Струмінь повітря направляйте всередину кросівок протягом 5-10 хвилин. У випадку із замшевим шкіряним взуттям допускається встановлення на фені тільки режиму холодного обдування.
- Ультрафіолетову лампу - крім порівняно швидкої сушіння вона ефективно бореться з бактеріями і грибком, і, як результат, допомагає позбутися неприємного запаху.
Найдовше порівняно з попередніми способами сушіння триває за допомогою підлоги з підігрівом або електрокилимка. Встановіть режим 25°C та залиште пару на ніч. Такий варіант універсальний, оскільки підходить для будь-якого взуття.
Народні методи
Якщо ви ще не придбали електросушарку або УФ-лампу, тоді розповімо про те, як висушити кросівки за допомогою підручних засобів. За популярністю серед таких лідирує, звичайно, папір (краще, якщо це буде саме газета чи паперові рушники). Суть даного методу, перевіреного часом, у тому, щоб заповнити папером внутрішній простір кросівок. Попередньо зніміть шнурки та дістаньте устілки. Щільно заштовхайте газету або паперові рушники, залиште приблизно на 1 годину. Папір поступово вбирає вологу, тому його потрібно періодично замінювати.
Висушити кросівки швидко можна також за допомогою:
- Силікагель – при покупці взуття кожен з нас знаходив у коробці невеликі білі пакетики з гранулами всередині. Це і є той самий силіконізований гель, заздалегідь висушений. Покладіть у кожен кросівок по пакетику і залиште на 5-8 годин – гель добре впорається зі своєю роботою, але за умови, що взуття не промокло наскрізь.
- Рис – насипають у шкарпетки (чисті), які поміщають у кросівки. Періодично шкарпетки необхідно замінювати сухими. В результаті через 3-4 години улюблена пара виявиться сухою.
- Сіль, сода – працює аналогічно до попереднього методу. Тільки сіль необхідно попередньо розігріти за допомогою мікрохвильової печі або на сухій сковороді. Потім заповніть нею шкарпетки, покладіть усередині кросівок. Приблизно за годину сіль виявиться вологою, тому її потрібно міняти доти, доки взуття не висохне.
До речі, сода відмінно поглинає сторонні запахи, тому такий варіант особливо підійде тим, хто хоче не просто швидко висушити вологі кросівки, а й освіжити їх.