riukzak

Честь і хвала тому, хто вигадав рюкзак, тому що ця корисна і практична річ робить наше життя простіше. І хоча витоки її походження ховаються в глибині тисячоліть, вона, як і раніше, не втрачає своєї популярності.

Саме рюкзак є родоначальником крос-боді та сумки-бананки, які, по суті, стали його спрощеною версією. І скільки б новомодних сумок сьогодні не випускали виробники – жіночі та чоловічі, спортивні та ділові, дитячі та підліткові – рюкзак буде представлений у кожній ніші.

Звідси випливають цілком закономірні питання: як обрати рюкзак? На що орієнтуватись? Матеріал? Призначення? На всі ці запитання намагатимемося відповісти далі.

Види рюкзаків

Існує величезна різноманітність рюкзаків, для класифікації яких прийнято відштовхуватися від призначення. Тому рюкзаки бувають:

  • Шкільними – для перенесення підручників, канцелярії та всього того, що потрібно учням у рамках навчального процесу. Їх також називають ранцями. Конструкція шкільних рюкзаків покликана зберігати дитячу поставу, тому вони мають переважно напівжорстку спинку, широкі лямки та велику кількість усіляких відсіків. Тверда анатомічна спинка з м'якими накладками або повноцінною підкладкою захищає від розвитку сколіозу.
  • Дитячими – моделі, які часто купують дітям віком від 2,5 років. Головне призначення таких виробів у тому, щоб дати дитині відчути себе «дорослим». Для маленьких їх шиють яскравими, прикрашають незвичайним декором. Старшій дитині часто підбирають моделі в більш стриманому стилі зі збільшеною кількістю кишень і відсіків, що корисно для вироблення самостійності.
  • Спортивними – використовуються для велопрогулянок, тривалого трейлраннінгу тощо. Мають полегшену конструкцію, посилену вентиляцію спинки та місце для гідратора. Також часто оснащуються бічними кишенями для перенесення невеликих предметів.
  • Туристичними – для пішого туризму використовують моделі компактні, у яких зазвичай немає місця для перенесення намету, спального мішка. Також випускають окремо рюкзаки для одноденних та багатоденних походів, які мають каркас, широкі лямки та поясний ремінь. Вони відрізняються значною місткістю. Моделі для сплаву річками характеризуються 100% герметичністю.
  • Міськими – використовуються у повсякденному житті, часто для перенесення ноутбука, ділових аксесуарів та особистих речей. Зазвичай мають невеликий об'єм (до 25 л). Характеризуються спрощеною конструкцією. Основний акцент зазвичай на дизайні.

Крім того, рюкзаки можуть бути чоловічими та жіночими, а також унісекс (за аналогією з одягом). Головна відмінність моделей полягає в дизайні – для чоловіків зазвичай виробляють вироби у строгих кольорах (сірі, чорні, мілітарі, коричневі), для жінок – у всіляких кольорах, починаючи від класичних, стриманих та темних кольорів до найяскравіших, кислотних відтінків.

Додатково жіночі моделі прикрашають фурнітурою, принтами, декоративним шнурівкою та іншими прикрасами. Також є відмінності у розмірах: чоловічі рюкзаки зазвичай більші, жіночі – компактні.

Докладніше про основні характеристики

Замислюючись над тим, який вибрати рюкзак, кожен з нас повинен попередньо визначитися з метою застосування такого аксесуару. Це допоможе зрозуміти, який потрібний розмір, функціонал, матеріал тощо.

Приділяємо увагу вивченню місткості рюкзака.

Розмір рюкзака, а точніше обсяг прийнято вимірювати у літрах:

  • Не більше 10 л – невеликі моделі, які часто виготовлені для жінок або дітей. Ідеальний варіант для перенесення по місту найнеобхідніших речей – ключів, документів, грошей, серветок.
  • До 20-25 л – більш функціональний рюкзак, куди, крім дріб'язку, можна зручно помістити ноутбук чи великоформатні документи. Саме цей обсяг користується найбільшою популярністю. Він вважається ідеальним варіантом для міських прогулянок чи поїздок містом. Також до цієї категорії входить велика кількість різноманітних спеціалізованих моделей.
  • До 40-50 л - вважаються досить об'ємними, їх віддають перевагу людям, яким щодня доводиться носити з собою багато речей або їздити у відрядження.
  • Від 50 л і вище - сюди входить туристичні рюкзаки, в які вдасться вмістити все, що стане в нагоді в багатоденному поході, починаючи від спального мішка та туалетного приладдя, закінчуючи наметом.

Наскільки важливий матеріал

Рюкзаки шиють із різних матеріалів – все залежить від того, для чого призначається виріб. Серед популярних і затребуваних матеріалів входять тканини:

  • Оксфорд (зносостійка, брудо-, водовідштовхувальна).
  • Кордура (високотехнологічний матеріал із хорошою водостійкістю та показниками міцності).
  • Нейлон (має привабливий зовнішній вигляд, гладку поверхню, водночас приваблює високими показниками міцності).
  • Поліестер (відрізняється відмінною здатністю тримати форму та стійкістю до зносу).
  • Добі (з водовідштовхуючим ефектом).
  • Джинс, брезент, бавовна та інші натуральні матерії (приваблюють яскраво вираженою фактурою, забезпечують комфорт при носінні – не потіє спина).

Як і раніше, користуються популярністю шкіряні рюкзаки або виготовлені зі штучних замінників шкіри. Вони характеризуються привабливим дизайном та презентабельним виглядом.

Конструктивні особливості

Виходячи з конструкції рюкзаки виробляють:

  • М'якими – переважно йдеться про прогулянкові, дитячі моделі, пошиті з тканини. На спині виглядають як мішечок із зав'язаною горловиною. Перевага таких виробів полягає в оригінальному та привабливому дизайні. До того ж, вони дуже легкі.
  • Жорсткими – мають жорстку раму чи каркас, необхідних переносу важких вантажів та захисту спини від ушкодження хребта. Використовуються у туристичній сфері.
  • Напівжорсткими – переважна більшість рюкзаків, які ми звикли бачити у повсякденному житті. Забезпечують оптимальний розподіл навантаження по спині.

Окремо варто відзначити конструктивну різноманітність міських рюкзаків, частка яких на ринку найбільша. Вони представлені моделями:

  • Слінг – мають трикутну форму та одну лямку для перенесення. Особливість полягає в тому, що доступ до вмісту виробу можна отримати, просто перекрутивши його по лямці зі спини на живіт.
  • Класичними – прямокутної форми з двома лямками, ідеальний варіант для перенесення більшості вантажів у повсякденному житті.
  • Рюкзак-портфель - оптимальне рішення для людей. У ньому зазвичай передбачені відсіки, куди можна сховати лямки, завдяки чому виріб трансформується на об'ємний портфель.
  • Складними – шиються із легких, тонких тканин. У упакованому вигляді дуже компактні, легко поміщаються у кишені куртки. Вважаються ідеальним варіантом, наприклад, для перенесення покупок із магазину.

Не забувайте про комфорт та практичність

Це один із важливих показників, який варто враховувати при купівлі рюкзака. Для цього звертайте увагу на лямки, які в залежності від призначення рюкзака можуть бути широкими, з накладками або звичайними у вигляді ремінця. Більшість представлених спортивних та міських моделей забезпечують комфортне носіння вантажу до 30 кг. При цьому руки та спина не втомлюються, а хребет не перекошується, наприклад, як при носінні сумки через плече. За наявності анатомічних лямок і термоформованої піни у спинці виробу забезпечують ще добрий перерозподіл навантаження.

Не рекомендується вибирати вироби з тонкими ганчірками і м'якою спинкою, якщо плануєте переносити в ньому вантаж більше 5 кг. Рюкзаки, що застосовуються у спорті можуть доповнюватися поясним ременем – цей елемент підвищує комфорт носіння, оскільки сприяє ще кращому розподілу ваги. Зустрічається ця деталь також і в моделях для повсякденного застосування, але тут варто враховувати, що вона не завжди застосовується, тому бажано передбачати можливість її відстібування.

Важливі поради щодо вибору міського рюкзака

riukzak

Насамперед варто правильно визначитися з обсягом. Тут відштовхуйтесь від цілей покупки цього аксесуара. Найчастіше при виборі міського рюкзака цілком виявляється достатнім обсягу до 20-25 літрів. Також передбачуваний функціонал впливає на те, чи буде, наприклад, рюкзак ортопедичну спинку чи ні, відділення для пляшечки з водою і т.д.

Далі слід згадати про таку важливу умову як поєднання з гардеробом. Якщо вам до вподоби кислотно-салатова модель, але у повсякденному житті ви переважно носите одяг у діловому стилі, то не рекомендуємо відразу віддаватися пориву зробити таку покупку. Щоб ваш образ виглядав максимально гармонійно та стильно, необхідно, щоб рюкзак для міста:

  • поєднувався якомога з великою кількістю речей у гардеробі;
  • був колірним акцентом – у такому разі важливо вміти добре поєднувати кольори.

Вибираючи рюкзак, наштовхайте його якомога більшою кількістю всіляких речей - так ви зрозумієте, як він виглядатиме в носінні і які викликає при цьому відчуття. Також не соромтеся приміряти його на себе, відрегулювавши лямки під особливості вашої фігури. Так можна зрозуміти, наскільки зручним у носінні виявиться виріб, чи спадатимуть лямки.

Іншим важливим нюансом при виборі рюкзака будь-якого виду є наявність достатньої кількості відділень та кишеньок для всіляких девайсів. Якщо їх немає або зовсім мало, або вони маленькі і не функціональні, тоді відмовтеся від даної моделі і продовжуйте шукати ту, яка має потрібну кількість відділень. Це важливо, оскільки телефон, ноутбук можуть подряпати ключі, монети, тому краще заздалегідь уникнути такої неприємної ситуації та купити модель, де для кожної речі знайдеться своє затишне містечко.

Таким чином, до міського рюкзака висуваються такі вимоги:

  • Не дуже великий, але й маленький.
  • Бажано водонепроникний.
  • Зі зручною спинкою.
  • Із достатньою кількістю відділень для особистих речей.
  • Ідеальне поєднання з більшістю речей у гардеробі.

Як вибрати найкращий туристичний рюкзак

riukzak

При виборі враховуйте, як добре лежать лямки на плечах. З'ясуйте, чи не важко вам і чи є можливість їх відрегулювати під вашу статуру. Також зверніть увагу, чи виникає тертя лямок об тильну сторону руки. Якщо так, то вам буде дуже незручно в поході.

Також рекомендуємо з'ясувати завчасно:

  • Чи співпадатиме поясне навантаження з рівнем ваших стегон – саме в такому положенні зазвичай знаходиться до 80% навантаження.
  • Чи не вийде так, що вага рюкзака перевищуватиме вашу власну вагу?
  • Наскільки комфортно ви почуваєтеся з цим рюкзаком на плечах?

Важливим нюансом при виборі туристичних моделей є доступ до панелі:

  • Верхнє завантаження – зазвичай оснащуються великою кількістю кишень, відділень, ременів та розтяжок. Однак у цій перевагі ховається і головний недолік цієї моделі – що більше набиваєш зовнішні кишені, то менше простору переважно відділенні. Це призводить до складнощів до пошуку речей, через що часто доводиться розпаковувати весь рюкзак.
  • Бічна завантаження – нагадують валізи із застібками на блискавці, часто двосторонніми (можна розстібати у будь-якому напрямку), що значно полегшує доступ до вмісту рюкзака. Однак моделі з бічним завантаженням мають значно менше всіляких відсіків, до того ж, мало містких, через що доведеться обвішувати рюкзак зовні речами, які просто не змогли вміститися всередині.

Оскільки туристичному рюкзаку готове опинитися в центрі різноманітних випробувань, важливо вибирати максимально міцні, зносостійкі моделі. До таких відносяться рюкзаки з поліестеру або нейлону, покритих полівінілхлоридом.