Класифікація одягу та взуття для занять спортом

Класифікація одягу та взуття для занять спортом
Матеріали для спортивного одягу
Класифікація одягу з видів спорту
Заняття у залі
Зимові види спорту
Категорії спортивного взуття
Біг
Теніс
Баскетбол
Футбол
Зимовий спорт

Для занять спортом важливим є не тільки правильне виконання вправ, але й якісний одяг та взуття. Від цього залежать ваші комфорт та здоров'я.
Розібратися у виборі допоможе класифікація спортивного одягу (за призначенням, матеріалом) та взуття (за типом) для спорту.

Матеріали для пошиття спортивного одягу

При пошитті одягу для занять спортом використовуються натуральні (бавовна, шерсть, віскоза, льон) та синтетичні (поліестер, поліамід, еластан) матеріали. Для перших характерні гіпоалергенність, хороша поглинання вологи та провідність повітря.

Синтетика відрізняється стійкістю до зношування, втрати форми та зминання. З іншого боку, матеріал погано пропускає повітря та тепло. При фізичній активності це може стати причиною подразнення та почервоніння шкіри.

Виробники спортивного одягу, намагаючись поєднати переваги обох матеріалів, створюють тканини із суміші їх волокон.

Ці матеріали можна розділити на три види:

  1. Еластичні. З них шиють лосини та топи. Тканини добре тягнуть, але не втрачають форму, мають високу міцність. До цього типу належить синтетика: спандекс, еластан, поліамід, поліестер, дайвінг. Іноді у складі матеріалів трапляються натуральні волокна.
  2. Для верхнього одягу Більше підходить мембранна тканина, яка зберігає тепло, відштовхує вологу та сприяє повітрообміну. Ці властивості перешкоджають потіння та замерзанню. Можуть застосовуватись додаткові матеріали: тинсулейт, фліс, поліестер.
  3. Для повсякденних спортивних костюмів. Такий одяг не має на увазі заняття у залі чи іншу фізичну активність. Речі виготовляють з футера, неопрену, тринитки, двонитки та флісу.

Найчастіше для пошиття спортивної форми використовують футер, дайвінг та дазел.

Класифікація одягу з видів спорту

Класифікація спортивного одягу заснована не тільки на матеріалах, але і на його призначенні.
Заняття у залі
Речі для вправ у приміщенні та на вулиці у теплу пору року повинні:

  • бути зручними та еластичними – достатньо обтягувати тіло, але не обмежувати рухи;

  • вбирати вологу - скупчення поту під матеріалом викликає подразнення шкіри;

  • пропускати повітря - це запобігає перегріву.

Для деяких видів спорту передбачено дрес-код, наприклад, для гімнастики, футболу, баскетболу, плавання, фехтування. В інших випадках слід звертати увагу на матеріал та особисті уподобання.

Для занять у залі підходять футболки або топ, спортивні штани, лосини, шорти, велосипедки. У жінок еластичний топ може бути основним елементом одягу чи спідньої білизни. Він підтримує груди і не завдає дискомфорту під час вправ.

Зимові види спорту

До вибору одягу для зимового чи демісезонного видів спорту потрібно підходити особливо ретельно. І тут є напрямки, для яких передбачено традиційну уніформу. Вона спочатку продумана виробниками та продається у спеціалізованих магазинах.

Початківцям або любителям ранкових пробіжок, зарядки у дворі належить самостійно підбирати аутфіт.

Основні вимоги до зимового спортивного одягу:

  1. Правильний розмір. Речі не повинні надто обтягувати чи бути великими. У першому випадку є ризик сковування рухів або замерзання, оскільки для тепловіддачі потрібен простір. Одяг більшого розміру завдаватиме дискомфорту.

  2. Терморегуляція. Матеріал повинен не тільки зберігати тепло, а й відводити вологу з тіла, щоб не допускати перегрівання.

  3. Вологовідштовхувальні та вітрозахисні властивості. Щоб не відкладати заняття через погану погоду, варто подбати про захист від снігу та дощу.

  4. Легкість. Одяг не повинен бути важким і громіздким.

Зігріваючим елементом цибулі може стати термобілизна, яка комфортно сидить на тілі і здатна вбирати піт. Ще один варіант – штани з утеплювачем. Речі для зимових видів спорту часто шиють із триниткового футера та дюспо. У холодну пору року не можна забувати про шапку. Краще вибирати із синтетики, яка зігріває та відводить вологу. Вовняні рукавички захистять руки від переохолодження та обвітрювання.

Категорії спортивного взуття

Вид спортивного взуття має не менш важливу роль, ніж одяг. Взуття може бути виготовлене з синтетики, тканини, гуми та шкіри.
При виборі варто враховувати кілька параметрів. Виріб не повинен тиснути або натирати, а ще:

  • Мати низьку теплопровідність.

  • Бути еластичним, легким та зручним.

  • Обхват.Створювати щільний

  • Пропускати повітря.

  • Мати амортизуючу та гнучку підошву (не для всіх видів спорту).

Спортивне взуття теж групується за видом активності.

Біг

Моделі мають невелику вагу, низьку висоту, рельєфну підошву, відповідають силуету стопи. Часто бігове взуття оснащене амортизацією в зоні п'яти та носіння — у місцях максимального тиску. Верх виробу шиють із синтетики.

Теніс

Висота взуття може бути низькою або середньою, але обов'язково із щільним обхватом гомілкостопу. Гравець робить багато рухів у різних напрямках, тому підошва має бути амортизуючою, мати малюнок для щільного зчеплення із землею та загортатися на носок.
Для виготовлення взуття використовуються натуральні матеріали, іноді із додаванням синтетичних вставок.

Баскетбол

Взуття для баскетболу і тенісу схоже, але перше відрізняється посиленою амортизацією, широкою підошвою, потовщеною частиною п'яти і жорстким верхом для фіксації гомілкостопу.

Футбол

Особливість футбольних бутсів у посиленому верхі для захисту від пошкоджень під час гри. Моделі бувають: для зали - з рівною підошвою, штучних покриттів - з дрібними шипами, для м'яких поверхонь - з великими знімними шипами.

Зимовий спорт

Багато моделей оснащені утеплювачем. Черевики для хокею та лижного спорту жорсткі, міцні, із захистом від пошкоджень та ударів. Взуття для фігурного катання та лижних перегонів шиють зі шкіри.

Для занять у тренажерному залі підійдуть будь-які зручні види кросівок або кед. Головне, щоб вони відповідали основним критеріям.

Щоб не помилитися з вибором спортивного одягу та взуття, відвідайте інтернет-магазин Ideal Sport. Ми пропонуємо оригінальні товари більш ніж десять відомих брендів за класною ціною.

Розділ «Новинки» допоможе вам йти в ногу із трендами моди, а на сторінці «Розпродаж» регулярно оновлюються вигідні пропозиції. Замовте потрібну пару кросівок або модний спортивний костюм, і вже через 1-2 дні заберете посилку у відділенні «Нової пошти».